Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2018-09-24

A A A POLEĆ DRUKUJ

Poradnik ogrodnika

Pierwsze jesienne liście to znak, że nastał czas, aby przygotować ogród do zimy. Dla wielu z nas to sygnał wzmożonej aktywności. Porządkowanie terenów zielonych: ogrodu lub działki to nie tylko ogromna przyjemność, ale także spore logistyczne wyzwanie. Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący rzeczy, o których każdy amator jesiennych porządków w ogrodzie powinien pamiętać.

Relaks w ogrodzie

Posiadacze dużych jak i tych całkiem małych, kompaktowych ogrodów z radością opowiadają o chwilach spędzonych na pielęgnacji swoich zielonych oaz, które są dla nich powodem do dumy. Nic więc dziwnego, że każdy chce jak najlepiej przygotować ogród na nadejście zimy, odpowiednio go porządkując. W czasie takich prac nietrudno o skaleczenia lub zadrapania, jak się na nie przygotować i w co zaopatrzyć wcześniej swoją apteczkę?

Ochrona przede wszystkim

Jesienią koniecznie pamiętaj o usunięciu przekwitłych kwiatostanów i suchych liści, wykopaniu niezimujących w gruncie roślin, a także o zabezpieczeniu wrażliwych drzew i krzewów oraz zasadzeniu roślin cebulowych. Systematycznie zgrabianie opadających liści, aby nie zalegały na trawniku i nie osłabiały go, pomoże w szybszym przywróceniu mu ładnego wyglądu wiosną. W przypadku takich prac szczególnie ważna jest ochrona rąk i oczu. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w rękawice ogrodnicze, a jeśli masz zamiar przycinać gałązki drzew lub krzewów – specjalne gogle, które ochronią oczy przed odpryskującymi kawałkami kory lub igiełkami. Ważne jest także, aby używać sprzętów które wcześniej zostały naoliwione i sprawdzone pod kątem sprawności. Proste urazy najczęściej spowodowane są przez źle zabezpieczony i konserwowany sprzęt ogrodniczy. A co, jeśli w chwili nieuwagi przydarzy Ci się wypadek? Podpowiadamy jakie rzeczy powinny znaleźć się w twojej apteczce, aby szybko poradzić sobie z niechcianym urazem:

1.       Plastry i bandaże – po przemyciu i zdezynfekowaniu rany ważne jest, aby zabezpieczyć ją przed kontaktem z niechcianymi substancjami lub powierzchniami. Pamiętaj, że opatrunek nie powinien być założony zbyt ciasno, aby zachować dopływ krwi i aby rana mogła „oddychać”.

2.       Opatrunki jałowe – w przypadku większych i poważniejszych skaleczeń, po przemyciu i zdezynfekowaniu, nałóż na ranę opatrunek jałowy, aby mieć pewność, że powierzchnia skaleczenia jest odpowiednio chroniona.

3.       Środki do odkażania ran – bardzo istotne jest, aby móc szybko i sprawnie odkazić zranione miejsce i zapobiec ewentualnym zakażeniom. Pamiętaj, aby sprawdzać datę ważności preparatów które masz już w domowej apteczce – używanie przeterminowanych leków może prowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

4.       Maści z antybiotykiem – aby przyspieszyć gojenie się ran oraz nawilżyć ich powierzchnię warto zaopatrzyć się w maści z antybiotykiem (np. Maxibiotic), który posiada trzy uzupełniające się antybiotyki dzięki czemu idealnie eliminuje i chroni ranę przed bakteriami.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie
oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego,
bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek
niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

W ferworze pracy nie zapominaj także o odpoczynku. Skorzystaj z naszego poradnika i miej pewność, że jesteś przygotowany na każdy, nawet najbardziej niespodziewany uraz czy zadrapanie.

 

DODATKOWE INFORMACJE

MaxiBiotic – lek w postaci maści do stosowania miejscowego na skórę przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach i owrzodzeniach skóry. Substancje czynne leku to trzy antybiotyki o uzupełniającym się zakresie działania przeciwbakteryjnego, wobec bakterii będących przyczyną większości zakażeń skóry. Maść dostępna w tubach zawierających 3 g, 5 g i 15 g leku lub jednorazowych saszetkach o pojemności 1 g.

MaxiSeptic – środek antyseptyczny w postaci spray’u, który stosuje się na skórę lub rany w celu zniszczenia drobnoustrojów i czynników zakaźnych oraz zapobiegania zakażeniom. Lek zawiera dwie substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w każdym wieku. Spray dostępny w dwóch pojemnościach – 50 ml i 250 ml.

Średnia cena apteczna maści, 5 g: 11,80 zł

Średnia cena apteczna saszetek, 1 g x 10 sztuk: 16,70 zł

Średnia cena apteczna spray’u, 50 ml: 17,40 zł

 

MaxiBiotic – substancjami czynnymi leku są: neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracyna cynkowa. 1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu, 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej. Inne składniki leku to wazelina biała. Stosowanie: lek jest przeznaczony do stosowania miejscowo na skórę. Po wyjęciu tuby z pudełka i odkręceniu zakrętki należy odwróconą zakrętką przebić aluminiowe zabezpieczenie wylotu tuby i wycisnąć potrzebną ilość maści. Oczyścić miejsce zranienia i pokryć niewielką ilością leku. Lek MaxiBiotic należy nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry 2 do 5 razy na dobę. Miejsce to po nałożeniu leku można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni. Po ukończeniu leczenia nie należy ponownie stosować leku przed upływem 3 miesięcy. Podmiot odpowiedzialny: PharmaSwiss českà republika s.r.o., Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praga 7, Republika Czeska.

 

 

 





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS