Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-07-28

A A A POLEĆ DRUKUJ

Inicjatywa Pfleiderer & Studio Rygalik

150x110
Jakie możliwości tkwią w materiałach drewnopochodnych? Jakie mają zalety? Czy jesteśmy świadomi ich estetycznych, funkcjonalnych i ekologicznych walorów? Na te i inne pytania odpowiedzieć mają działania inicjatywy Pfleiderer & Studio Rygalik. Poprzez twórcze poszukiwania w zakresie rozwoju produktu, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz realizację różnorodnych projektów z pogranicza kultury, sztuki, wzornictwa, architektury i działań społecznych inicjatywa chce rozwijać wiedzę Polaków na temat materiałów drewnopochodnych i zachęcać ich do dokonywania świadomych wyborów konsumenckich.

Podstawą inicjatywy Pfleiderer & Studio Rygalik będzie tworzenie nowoczesnego designu produktów Pfleiderer. Tomek Rygalik dostrzega w nich duży potencjał, który pozwala wykorzystywać je szeroko w kreowaniu przestrzeni prywatnych i publicznych, w budownictwie, meblarstwie, architekturze, aranżacji wnętrz, wystawiennictwie. Poprzez kolejne działania podejmowane w ramach inicjatywy chce udowodnić, że materiały drewnopochodne o najwyższych parametrach są dla projektantów czy architektów idealnym tworzywem. Działania inicjatywy Pfleiderer & Studio Rygalik mają też służyć budowaniu świadomości tych cech i właściwości tworzyw drewnopochodnych, które mają wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, na stan środowiska przyrodniczego, na racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych.
„Nasza świadomość ma kluczowe znaczenie w dokonywaniu codziennych wyborów, w odróżnianiu dobra od zła, prawdy od fałszu, tego co naturalne, od tego co imituje naturę. Takich wyborów i ocen dokonujemy codziennie,
a każdy z nich jest bardzo istotny. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tym co jemy, w co się ubieramy, czym się otaczamy. Wiemy, że produkty zawierające substancje z „E” w nazwie lepiej zastąpić naturalnymi, a jajko oznaczone cyfrą 3, tym oznaczonym zerem. Każdy papierek, puszka, butelka wrzucona do odpowiedniego pojemnika,
czy rezygnacja z foliowej torebki w sklepie to nasz wkład w nową, lepszą rzeczywistość. Liczy się każde zdecydowane „tak” i każde zdecydowane „nie”, ale by śmiało je wypowiedzieć, trzeba mieć świadomość. Czy powiedzielibyście „tak” materiałom drewnopochodnym w swoim otoczeniu? A może odrzucilibyście je od razu? Co wiecie na ich temat?
Czy spodziewaliście się, że mogą być bardziej ekologiczne niż drewno? One naprawdę mogą pozytywnie zaskoczyć.” – tak o swoim postrzeganiu materiałów drewnopochodnych i o szerszej perspektywie wspólnego projektu z Pfleidererem mówi Tomek Rygalik.
Działania inicjatywy Pfleiderer & Studio Rygalik w zakresie rozwoju produktu będą dotyczyć wszystkich produktów Grupy Pfleiderer, ze szczególnym uwzględnieniem produktów premium, m. in. kolekcji dekorów Globar Collection.
W tym roku mieliśmy już także szansę uczestniczyć w dwóch działaniach przenoszących działania inicjatywy Pfleider & Studio Rygalik w konkretną przestrzeń. W kwietniu otwarty został „Warsztat”– wielofunkcyjna przestrzeń w Biurze Kultury m.st. Warszawy na placu Konstytucji, służąca jako miejsce spotkań, odczytów i innych akcji o kreatywnym charakterze. W całości wykonany z zazwyczaj stosowanej w budownictwie płyty MFP „Warsztat” miał odnosić się do dynamicznego rozwoju stolicy i zachodzących w niej zmian, do permanentnego pozostawania w stanie „budowy”. Kolejnym wydarzeniem kulturalnym w które włączyła się czynnie inicjatywa Pfleiderer & Studio Rygalik, była wystawa polskiej sztuki współczesnej „Power of Fantasy”, którą z okazji polskiej prezydencji w UE można oglądać od 23 czerwca w Palais des Beaux-Arts BOZAR w Brukseli. Jedną z części tej wystawy jest ekspozycja „Mediateka” - poświęcona publikacjom i multimediom, a zarazem oddziaływująca na widzów poprzez aranżację. Na potrzeby ekspozycji wykorzystano przestrzenne obiekty nie odwołujące się do tradycyjnej typologii mebli, ale znakomicie spełniające potrzeby funkcjonalne miejsca, które służyć może zarówno indywidualnej pracy czy lekturze,
jak i spotkaniom, prezentacjom czy dyskusjom w szerszym gronie. Tu po raz kolejny Tomek Rygalik wykorzystał płytę budowlaną MFP, by w ten sposób propagować świadome gospodarowania zasobami naturalnymi w procesie tworzenia i promocji kultury.
Trzeci projekt inicjatywy Pfleiderer & Studio Rygalik to współpraca z „Doliną Muminków” – nowym miejscem
na kulturalnej mapie Warszawy. Ten projekt w znaczący sposób odnosi się do zagadnień tworzenia przyjaznych miejsc w przestrzeni miejskiej, do wpływu jakości tej przestrzeni na jakość naszego życia. Tu wsparcie oddolnego działania młodych mieszkańców Warszawy pozwoliło stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich i pozwalające w atrakcyjny sposób spędzać czas wolny. Dolina Muminków funkcjonuje pod gołym niebem – tu również nieoceniona okazała się wytrzymałość płyt MFP i ich odporność na czynniki atmosferyczne.

Więcej informacji o firmie na: www.pfleiderer.pl.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS