Jak radzi sobie serwis Max w Polsce? „Migracja się udaje”
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak wystartował w Polsce Max i z poziomu migracji, który sobie założyliśmy - powiedział Bogdan Czaja, group vice president w Warner Bros. Discovery, podczas debaty na 51. konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.
Serwis streamingowy Max ruszył w Polsce 11 czerwca br., zastępując platformę HBO Max. Zaoferował na start 27 tys. godzin kontentu: produkcje pod szyldem HBO, seriale i programy z anteny TVN czy stworzone dla serwisu Max Originals, a także sport, w tym igrzyska olimpijskie oraz kanały linearne. Oryginalne produkcja serialowe Playera, jak „Szadź” czy „Skazana” stały się produkcjami Maxa. Do Maxa automatycznie dołączyli klienci HBO Max, a posiadacze Playera są zachęcani do przejścia na nową platformę.
- Mieliśmy pierwszą falę migracji w czerwcu, gdy stratował Max. Teraz trwa druga fala związana ze startem ramówek. Jeśli chodzi Playera duża część programów tam oglądanych jest związana z ramówką telewizyjną - mówił Czaja w panelu prowadzonym przez Patryka Pallusa, redaktora naczelnego Wirtualnemedia.pl. Migrację wspiera teraz kampania reklamowa z udziałem gwiazd.
Bogdan Czaja nie ujawnił, jaką popularnością cieszy się Max w Polsce, bo WBD nie podaje wyników dla poszczególnych rynków, a jedynie globalne. Z nich wynika, że na koniec czerwca tego roku z Maxa, Discovery+, oferty HBO i innych serwisów streamingowych WBD korzystało w sumie 103 mln subskrybentów.
Szef programowy WBD w Polsce wskazał przykład popularnego reality-show „Hotel Paradise”, który jest nadawany w TVN7, ale jest też lokomotywą w streamingu. - Jeśli zsumować oglądalność „Hotelu Paradise” w Maxie i Playerze, to jest ona większa niż była w poprzednim sezonie. Czyli migracja się udaje, a nawet sobie coś dobudowujemy - powiedział Czaja.
Płatne pakiety Playera pozostają
Warner Bros. Discovery zlikwidował kwartalne i półroczne pakiety Playera, ale nadal funkcjonują płatne pakiety miesięczne (z reklamami lub bez). W Playerze, podobnie jak i w Maxie, znajdziemy nowości z jesiennej ramówki WBD. Jednocześnie część starszych produkcji jest w Playerze dostępna w darmowej wersji - w tym modelu TVN udostępnia też przez dzień odcinki jesiennych nowości. Potem trafiają one do strefy płatnej.
Pełna relacja z panelu „Przyszłość kanałów tematycznych vs. OTT” wkrótce w portalu Wirtualnemedia.pl.
Dołącz do dyskusji: Jak radzi sobie serwis Max w Polsce? „Migracja się udaje”
Dlaczego nie poinformowano subskrybentów o pakiecie Przed Max za 19.99 pln?! Nieuczciwie naciągnęli na wyższy pakiet za 50.00 pln!
Nie wszystkie pozycje mają oznaczenie jakościowe 4K co dyskwalifikuje tą platformę!!!!